Užitečné informace

Vše v jednom

Existuje několik způsobů jak na terasu či zahradu přinést teplo, světlo i design. Většinou se to těžko dá dosáhnout jediným doplňkem. Terasový sálavý ohřívač - takzvaný hříbek umí nabídnout teplo, ale nedá světlo ani možnost položit si pohár či jídlo. Ohniště na přírodní dřevo sice umí zajistit i světlo a teplo ale je třeba roztápět, kácet a kouřit sobě či sousedům. Není možné, aby se takové ohnisko dalo udělat na stole, kolem kterého by se dalo bezpečně a nerušeně sedět. Stůl s plynovým topeništěm se snaží skloubit všechny výhody do jednoho celku. Dokáže nahradit nejen sálavý ohřívač ale zároveň je to designový terasový stůl do exteriéru, který je připraven prohřát a rozzářit venkovní prostor lusknutím prstů.

Vytápění pro terasy

Stůl s plynovým topeništěm elementem může být kromě toho, že je plnohodnotný stůl na terasu či zahradu, je zároveň i terasový ohřívač, sálavý ohřívač či infračervený zářič. Za jeho výkon cca 12kW by se nemusel stydět krb, který vytápí dům či ohniště na dřevo v zahradě. Může se stát horkým srdcem Vaší terasy, kde si každý bude chtít přisunout židli a užívat si teplo v jeho novodobém podání.

Prodloužení sezóny na terase

Každý terasový ohřívač či zahradní ohniště má své neocenitelné poslání a to prodloužit Vám možnost zůstat na terase, zahradě či balkoně. Strávit více času na vzduchu, při západu slunce či pod hvězdami bez ohledu na venkovní teplotu či roční období. Otevřený oheň uprostřed stolu Vám vytvoří soukromý letní večer během celého roku.

designový ohřívač

Teplo nemusí sálat z ohřívače za zády. Elementi přesunulo fascinující hru plamenů do moderního designu. Venkovní stůl s plynovým topeništěm může mít mnoho podob, aby se z něj stal dominantní kus nábytku na Vaši terasu či zahradu. Zda je to moderní zahradní design nebo naturální kus kamene spojený s ohněm.

Spolu kolem ohně

Oheň od nepaměti spojoval lidi, vytvářel pocit bezpečí a soudržnosti. Tento věky ověřený koncept je přirozené přenést do moderní doby, kdy je terasa či zahrada místem určeným pro odpočinek, romantické posezení, posezení s přáteli nebo naopak jen tak se sám zahledět do ohně u sklenky vína a užívat si klid, vzduch a hřejivé teplo sálající z ohniska Elemental.

Bez kouře a zápachu

Romantice praskajícího hořícího dřeva se asi nevyrovná nic. Na moderní terase dnešní doby může být však cena za to praskání příliš vysoká. Kouř či zápach si nemůžeme často dovolit ať už kvůli sobě nebo kvůli sousedům. Moderní plynové ohniště elementů tedy vybralo ty nejpodstatnější výhody otevřeného ohně a stvořilo tak ten nejpřirozenější terasový ohřívač či romantické osvětlení terasy, aniž byste se museli obávat štípání očí z kouře či nadávek od sousedů. U plynového ohniska můžete zapomenout na kácení dřeva, či foukání na ohořelé dřívka, neboť oheň založíte během sedání si na Vaše terasové posezení jednou rukou, zatímco v druhé ruce můžete držet sklenku vína ...